امروز : چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۸

✅اولین ها را در هشتگرد بجویید

✅اولین ها را در هشتگرد بجویید
دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۰۴:۴۰ |
کد خبر : ۱۰۰۱ |
اخبار

اولین ها را در هشتگرد بجویید

🔰 روز شمار برای افتتاح #اولین_بازار_دائمی_حمایت_از_کالای_ایرانی
در هشتگرد

🔰جلسه هماهنگی افتتاح بازار دائمی حمایت از کالای ایرانی با حضور مسئولین

✅اولین ها را در هشتگرد بجویید

🔰 روز شمار برای افتتاح #اولین_بازار_دائمی_حمایت_از_کالای_ایرانی
در هشتگرد

🔰دکتر امیر بهمنی شهردار هشتگرد در جلسه هماهنگی افتتاح بازار دائمی حمایت از کالای ایرانی که با حضور مسئولین دستگاه‌های مرتبط در سالن جلسات شهرداری برگزار گردید از افتتاح بازار دائمی حمایت از کالای ایرانی که به ابتکار شهرداری و شورای اسلامی این شهر در زمینی به مساحت ۳ هکتار بنا شده خبر داد.

🔰بهمنی گفت : با توجه به نارضایتی کسبه و شهروندان از سد معابر شهر و بررسیهای انجام شده نیاز به ساماندهی دستفروشان و در نظر گرفتن محلی برای تمرکز آنها احساس می گردید که با همفکری اعضای محترم شورا مقرر شد تا این بازار در زمینی به مساحت ۳ هکتار متعلق به شهرداری در بلوار خبرنگار احداث گردد .

🔰وی افزود : تاکید استاندار محترم البرز و پیگیری‌های فرماندار سختکوش شهرستان در راستای بهبود مستمر فضای کسب و کار باعث تا در طرح اولیه بازار غرفه هایی برای استفاده تولیدکنندگان داخلی ، مشاغل خانگی ، صنایع دستی و صنایع کوچک نیز در نظر گرفته و اجرا گردد .

🔰شهردار هشتگرد گفت : پارکینگ ، محوطه بازی کودکان ، فضای سبز ، نمازخانه و سرویس بهداشتی نیز از جمله تمهیداتی در نظر گرفته شده در این بازار است و انتظار می‌رود تا با راه‌اندازی آن موضع سد معابر شهری رفع و نیز ضمن ایجاد اشتغال برای ۴۵۰ نفر به صورت مستقیم برای جمع کثیری از شهروندان نیز به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد گردد.

🔰 بهمنی یکی از دیگر مزایای این بازار را توجه به اصناف و کسبه شهر عنوان کرد و افزود : در شرایطی که دستفروشان محوطه پیاده‌روی مقابل فروشگاههای شهر را اشغال نموده اند مجالی برای کسبه باقی نمانده و نارضایتی آنها با این اقدام شهرداری رفع خواهد شد .

🔰وی از دستگاه های حاضر در جلسه درخواست نمود تا از بخش های مختلف در نظر گرفته شده در این بازار برای افراد تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد، ایثارگران عزیز ، زنان سرپرست خانوار ، تولید کنندگان صنایع دستی و ... بهره برداری نموده و متقاضیان تحت پوشش را برای عقد قرارداد به واحد اصناف شهرداری معرفی نمایند .

🔰مهندس رسول انصاری عضو شورای اسلامی شهر نیز از حمایت شورا در ساماندهی دستفروشان سخن گفت و افزود : بی شک نگهداری و مدیریت این بازار کار سختی می باشد که امیدواریم با در نظر گرفتن تمهیدات لازم بهره برداری بهینه از آن صورت پذیرد.

🔰 نظارت بر قیمت‌ها، تهیه بانک اطلاعاتی از دستفروشان، واگذاری کوتاه مدت به متقاضیان از جمله موارد مطرح شده توسط نماینده شورا در این جلسه بوده است و در ادامه حاضرین در جلسه که مسئولین و نمایندگان دستگاه‌های مرتبط بودند نظرات خود را بیان و آمادگی دستگاه مربوطه را برای همکاری در راه اندازی ، تخصیص غرفه ها و هدایت متقاضیان به شهرداری و بهره‌برداری از فضای ایجاد شده اعلام نمودند.

مرتبط در سالن جلسات شهرداری برگزار گردید...