امروز : چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۷

با پیگیری ویژه دکتر امیر بهمنی شهردار هشتگرد و حمایت فرماندار شهرستان ساوجبلاغ ، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر ، کلنگ احداث ایستگاه آتش نشانی شهرک ینگی امام به زمین زده شد.

با پیگیری ویژه دکتر امیر بهمنی شهردار هشتگرد و حمایت فرماندار شهرستان ساوجبلاغ ، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر ، کلنگ احداث ایستگاه آتش نشانی شهرک ینگی امام به زمین زده شد.
شنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۰۵:۱۳ |
کد خبر : ۹۸۰ |
اخبار

✅عدالت محوری در آبادانی همه محلات سرلوحه کار مدیریت شهری هشتگرد

🔰دکتر امیر بهمنی شهردار هشتگرد در مراسم کلنگ زنی ایستگاه آتش نشانی شهرک ینگی امام با تقدیر از حمایت‌های فرماندار شهرستان، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و همکاری معتمدین شهرک ینگی امام از عدالت محوری در آبادانی همه محلات شهر سخن گفت.

🔰وی ضمن قدردانی از حضور خانواده معظم شهدا و مسئولین گفت : پروژه احداث ایستگاه آتش نشانی شهرک ینگی امام پروژه ای مشترک با مجموعه فرمانداری می باشد که با همکاری ارزشمند فرماندار شهرستان ساوجبلاغ جهت جذب اعتبارات لازم و حمایت های بی دریغ رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر هشتگرد آغاز خواهد شد .

🔰بهمنی افزود : ایستگاه آتش‌نشانی و ساختمان اداری ناحیه شهرداری در این شهرک خواسته چندین ساله ساکنین بوده است و اکنون با تخصیص ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار، عملیات آن در فاز اول آغاز و امیدواریم با حمایت مسئولین شهرستان شاهد پیشرفت مناسبی در احداث آن باشیم .

🔰شهردار هشتگرد در تشریح این پروژه ، ساختمان اداری ناحیه خدماتی را نیز بخشی از آن عنوان کرد که در راستای تسهیل در امور شهروندان و رسیدگی به درخواست‌های آن‌ها احداث و پیگیری لازم جهت تجهیز آن و نیز افزایش اختیارات مسئول مربوطه صورت خواهد گرفت .

🔰بهمنی افزود : رویکرد شورای شهر و شهرداری عدالت محوری و توجه به همه مناطق شهری است و علاوه بر کارهایی که در زمینه های مختلف عمرانی ، خدماتی و فرهنگی که در سال گذشته در این شهرک انجام پذیرفته در سال جاری نیز پروژه های متعدد عمرانی در جای‌جای شهر در حال اجرا می باشد.

✅ابوالقاسم پالیزگیر فرماندار شهرستان ساوجبلاغ نیز در این مراسم کلنگ زنی گفت: باید به شهرک ینگی امام به دلیل وجود امامزادگان محمد تقی(ع) و علی نقی(ع) ، مزار شهدای گرانقدر ، حضور مردمانی متدین و قرارگیری در مبدا ورودی شهر هشتگرد توجه ویژه ای صورت گیرد .

🔰وی افزود: خروج این منطقه از بن بست با ایجاد رمپ ورودی اتوبان از اقدامات خوبی بوده که در این شهرک صورت گرفت و احداث ایستگاه آتش نشانی نیز از اقدامات بسیار موثر و اثرگذار شهرداری هشتگرد در این شهرک خواهد بود که بسیار تحسین برانگیز می باشد و قطعا میتواند در آینده شهر تاثیر گذار باشد.

🔰فرماندار اظهار داشت: احداث کتابخانه ای با ۴۰۰میلیون اعتبار خدمت دیگری است که در این شهرک صورت خواهد گرفت و نیز استقرار کلانتری به دلیل جمعیت و فاصله این شهرک با مرکز شهر از دیگر اقداماتی است که طی صحبت با فرمانده نیروی انتظامی در دستور کار قرار خواهد گرفت .

🔰احیای کاروانسرای تاریخی ینگی امام ، ایجاد بازارچه صنایع دستی ، موزه و کاربری های دیگر در داخل کاروانسرا و تعریف یک پروژه فرهنگی در امامزاده از دیگر برنامه های پیش رو برای این شهرک است که امید داریم مجموعه این اقدامات منشا خیر و برکت برای مردم شریف این شهرک شود.

✅علی شجری پور رئیس شورای اسلامی شهر با اشاره به تعامل و همفکری اعضای شورا در خدمات دهی به شهروندان از پیگیری برای تامین زمین و احداث کتابخانه در این شهرک سخن گفت و افزود : ینگی امام به عنوان مبدا ورودی شهر مورد توجه مدیریت شهری می باشد و با وجود امامزادگان محمد تقی (ع)و علی نقی (ع) و نیز کاروانسرا و تپه باستانی می‌تواند به منطقه گردشگرپذیر برای شهرستان ساوجبلاغ و شهر هشتگرد تبدیل گردد .

🔰شجری پور از شهروندان خواستار یاری و تعامل با مدیریت شهری جهت ارتقا وضعیت شهرک و توسعه زیرساختهای لازم شد و اصلاح هندسی میدان نماز را نیز از جمله کارهایی دانست که در سال جاری در این منطقه انجام خواهد شد .

🔰ایستگاه آتش نشانی شهرک ینگی امام در زمینی به مساحت ۳۵۰ متر مربع به صورت اسکلت بتنی در دو طبقه و به صورت دو منظوره( اداری و اتشنشانی) با ظرفیت ۲ خودرو شامل آشیانه ، آسایشگاه، اتاق ورزش، اتاق کنترل، اتاق مدیریت و .. توسط شهرداری هشتگرد در بلوار شهید مدافع حرم علیزاده احداث خواهد شد.