در این مراسم، کلنگ آغاز طرح گذر فرهنگی شهر هشتگرد در زمینی به مساحت ۳۵۰۰ متر مربع و با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال به زمین زده شد. فرماندار شهرستان ساوجبلاغ با ابراز خرسندی از آغاز اجرای پروژه های عمرانی سال جاری در شهر هشتگرد گفت: امروز با همت شهرداری و شورای اسلامی شهر هشتگرد، […]

 

در این مراسم، کلنگ آغاز طرح گذر فرهنگی شهر هشتگرد در زمینی به مساحت ۳۵۰۰ متر مربع و با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال به زمین زده شد.

فرماندار شهرستان ساوجبلاغ با ابراز خرسندی از آغاز اجرای پروژه های عمرانی سال جاری در شهر هشتگرد گفت: امروز با همت شهرداری و شورای اسلامی شهر هشتگرد، یکی از نیازهای فرهنگی و تاریخی شهر هشتگرد تأمین شده است.

وی افزود: ثبات در مدیریت شهری و پارلمان محلی شهر هشتگرد حاصل اتفاق نظر ، وحدت و همدلی خوب اعضای شوراهای اسلامی با مدیریت اجرایی است و ما نیز در اجرای پروژه هایی که برای سالجاری در دست دارند،حمایت شهرستانی را خواهیم داشت.

دکتر البرزی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مهمترین اهداف ما در حوزه شهرها، علاوه بر ارائه خدمات شهری، تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام است و تلاش کرده ایم پروژه هایی را که سالها متوقف بودند را به حرکت در آوریم.

فرماندار شهرستان ساوجبلاغ از بهره برداری بزرگترین سالن ورزشی روستایی کشور و کلنگ زنی احداث بیمارستان تأمین اجتماعی در هفته های آینده خبر داد و افزود: برای هر شهری، شورای توسعه تشکیل می دهیم تا طرح ها و زیرساخت‌های شهری برای اجرا در آن شورا مورد بررسی قرار گیرد و با حرکتی هماهنگ و منسجم، شهرستان را به کارگاه سازندگی تبدیل می کنیم.

مهندس مؤیدی رئیس شورای اسلامی شهر با تبریک روز شورا و تقدیر و تشکر از زحمات اعضای شورای اسلامی شهر ، انتخاب شورای هشتگرد به عنوان شورای برتر شهرستان ساوجبلاغ را نشانگر اتحاد ، همدلی ، تعامل و جدیت در خدمات رسانی به شهروندان و عمران و آبادانی شهر دانست .

وی گفت : سال ۱۴۰۲ سال شکوفایی پروژه های عمرانی شهرداری خواهد بود و اعضای پارلمان شهری با بررسی کارشناسانه و عدالت محوری پروژه های مختلفی در زمینه های ابنیه ، راه و باند و پروژه های زیرساختی دیگر در محلات مختلف شهر به شهرداری پیشنهاد نمودند که در بودجه ۱۴۰۲ منظور گردیده است .

رئیس شورا از آغاز پروژه های عمرانی شهرداری خبر داد و همچنین به رویکرد شهرداری و مدیریت شهری در استفاده از ظرفیت بخش خصوصی اشاره کرد .

مؤیدی گفت : پروژه های مختلفی از قبیل پیست اسکیت ، مسیر دوچرخه سواری ، پارکینگ های طبقاتی ، مجتمع های تجاری و اداری در قالب طرح های سرمایه گذاری پیش بینی شده است که در روزهای آینده فراخوان های مربوطه منتشر و زمینه برای حضور بخش خصوصی مهیا گردیده است .

مهندس پیام رئیسی شهردار هشتگرد با عرض تبریک به مناسبت هفته شورا و انتخاب شورای اسلامی شهر هشتگرد به عنوان شورای برتر شهرستان ساوجبلاغ و گرامیداشت روز معلم و شهادت استاد مرتضی مطهری و همچنین تبریک روز کارگر از حمایت های نماینده محترم مجلس ، امام جمعه معزز ، فرماندار ، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر هشتگرد و زحمات کارکنان شهرداری تقدیر و تشکر نمود .

وی گفت : خوشبختانه با تلاش پرسنل شهرداری توانستیم در سال گذشته علیرغم اینکه روند تحقق بودجه با مشکلاتی مواجه بوده در ماه‌های پایانی سال بودجه شهرداری را محقق نموده و پروژه‌های عمرانی سال گذشته را به سرانجام برسانیم .

رئیسی افزود : در سال جدید و در بودجه سال ۱۴۰۲ با مشورت کارشناسان شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر پروژه های خوب و مهمی تعریف نموده ایم که امروز این پروژه ها که اعتبار بخشی از آنها از منابع شهرداری و بخش دیگر از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی می باشد آغاز خواهد شد .

شهردار هشتگرد در بخشی دیگر به تشریح پروژه های عمرانی پیش بینی شده در بودجه سال جاری پرداخت و گفت : جدول گذاری با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان ، آسفالت و لکه گیری ۳۰ میلیارد تومان، پیاده رو سازی و کفپوش ۱۰ میلیارد تومان
، بازسازی گلزار شهدا و بهسازی قبور امامزاده جعفر(ع) ۳ میلیارد تومان ، پروژه های حوزه فضای سبز شامل زیباسازی و مبلمان پارکی و المانها ۵۰ میلیارد تومان ، پروژه ها در حوزه فرهنگی شامل احداث خانه فرهنگ و هنر و گذر فرهنگی و همچنین تامین زیرساخت ها برای مراسمات ملی و مذهبی ۷ میلیارد تومان ، خرید تجهیزات خودرو های آتش نشانی ، تشک نجات و ست هیدرولیک ۶ میلیارد تومان ، احداث زمین بازی چند منظوره ، سردخانه در غسالخانه ، پارکینگ عمومی و همچنین تکمیل ایستگاه آتش نشانی شهرک ینگی امام ۱۰ میلیارد تومان ، پروژه جابجایی تیرهای برق مزاحم ، بازآفرینی شهری ، تهیه نقشه های gis و تملک اراضی واقع در طرحهای تعریض ۱۱۳ میلیارد تومان و سایر پروژه ها که جمعا ۲۸۱ میلیارد تومان از بودجه ۳۵۰ میلیاردی می باشد در بودجه ۱۴۰۲ لحاظ شده و امروز به مناسبت هفته شورا آغازی بر انجام این برنامه ها خواهد بود .

وی احداث گذر فرهنگی را یکی از پروژه های پیشنهادی سال ۱۴۰۲ دانست که در طراحی و اجرای این گذر فرهنگی حتما از نظرات اساتید ، هنرمندان ، صاحب نظران ، فرهنگیان ، دانشجویان و سایر اقشار جامعه استفاده می‌گردد تا محیطی امن و آرام برای حضور اهالی فرهنگ و هنرمندان و اقشار مختلف مردم فراهم گردد .

رئیسی اظهار امیدواری کرد که با تلاش کارکنان شهرداری و هدایت های رئیس و اعضای محترم شورای اسلامی شهر و همچنین حمایت های نماینده محترم مجلس ، امام جمعه ، فرماندار و سایر مسئولین شهرستان بتواند بخشی از این پروژه ها را در هفته دولت ۱۴۰۲ و بخش دیگر را در دهه مبارک فجر تکمیل و به بهره برداری برساند.

شهردار هشتگرد در پایان از زحمات پرسنل خدوم شهرداری هشتگرد به ویژه زحمات شبانه روزی اداره روابط عمومی شهرداری تقدیر و تشکر کرد.

دکتر عسگری البرز پژوه که سابقه طولانی در موضوعات فرهنگی گستره استان البرز دارد از اقدام مدیریت شهری هشتگرد در توجه به موضوعات فرهنگی تقدیر و تشکر نمود.

وی گفت : نامگذاری و تثبیت روز فرهنگی هشتگرد سبب گردیده است تا بسیاری از شهرهای استان نیز اقدام مشابه انجام داده و شاهد تکاپوی فعالان فرهنگی در شهرهای استان هستیم .

عسگری احداث گذر فرهنگی در شهر هشتگرد را یکی دیگر از اقدامات مدیریت شهری عنوان کرد که با لحاظ اقلام فرهنگی می تواند شناسنامه ای از پیشینه تاریخی این شهر باشد .

در ادامه مراسم با حضور خانواده معظم شهدا ، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا مختاری امام جمعه شهرستان ، دکتر البرزی فرماندار ساوجبلاغ ، شهردار ، اعضای شورا و سایر مدعوین کلنگ احداث گذر فرهنگی هشتگرد در زمینی به مساحت ۳۵۰۰ متر مربع و با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات شهرداری به زمین زده شد .