✅حسین جوادان رئیس کمیسیون فرهنگی شهرداری و شورای اسلامی هشتگرد : ۱۷ آذر روز فرهنگی هشتگرد مجالی برای تبادل فرهنگ با سایر شهرها خواهد بود . ? جلسه کمیسیون فرهنگی با حضور حسین جوادان رئیس کمیسیون , معاونین شهردار و اعضای کمیسیون در سالن جلسات مجتمع فرهنگی هنری ۹ دی برگزار شد . ?حسین جوادان […]

✅حسین جوادان رئیس کمیسیون فرهنگی شهرداری و شورای اسلامی هشتگرد : ۱۷ آذر روز فرهنگی هشتگرد مجالی برای تبادل فرهنگ با سایر شهرها خواهد بود .

? جلسه کمیسیون فرهنگی با حضور حسین جوادان رئیس کمیسیون , معاونین شهردار و اعضای کمیسیون در سالن جلسات مجتمع فرهنگی هنری ۹ دی برگزار شد .

?حسین جوادان رئیس کمیسیون فرهنگی شهرداری و شورای اسلامی شهر ضمن تقدیر و تشکر از زحمات آقای علی شجری پور رئیس سابق کمیسیون فرهنگی خواستار توجه ویژه به موضوعات فرهنگی و اجرای مصوبات کمیسیون شد.

?وی گفت : خوشبختانه با حمایت های شهردار و اعضای محترم شورای اسلامی شهر و راه‌اندازی حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی , تشکیلات مدنظر پارلمان شهری برای برنامه ریزی و اجرای برنامه های فرهنگی فراهم شده و امیدواریم بتوانیم با بهره‌گیری از ظرفیت پرسنل شهرداری , صاحبنظران , هنرمندان , فرهیختگان و نخبگان شهر در جهت تبیین فرهنگ غنی ایرانی اسلامی , بهره گیری از زیرساخت‌های فرهنگی , توسعه گردشگری و احیاء اماکن تاریخی گام برداریم.

?جوادان توجه به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران را اولویت برنامه‌های فرهنگی دانست و خواستار بازسازی المان های شهدا در میادین , معابر و نیز ساخت یادمان شهدای مدفون در امامزاده جعفر علیه السلام شد.

?رئیس کمیسیون فرهنگی با اشاره به ایام پیش رو برپائی نمایشگاه هفته دفاع مقدس , تقدیر از پاکبانان شهرداری , نصب تابلوهای معرفی معابر شهری که به نام بزرگان و مشاهیر مزین است و نیز تکمیل گذرگاه فرهنگ و هنر را از جمله برنامه‌های مهمی دانست که می بایست در ایام پیش رو پیگیری و اجرا گردد .

?عضو شورای شهر تصریح کرد : پیشنهاد و تصویب نامگذاری ۱۷ آذر به عنوان روز فرهنگی هشتگرد می‌تواند مجالی برای تبادل فرهنگی با سایر شهرها , معرفی هنرمندان و مشاهیر و ارتقا فرهنگی شهر باشد و نیاز است تا دبیرخانه اجرایی آن جهت برنامه ریزی و تدوین کارها تشکیل و شروع به کار نماید .

?جوادان افزود : در اولین بزرگداشت روز فرهنگی هشتگرد برنامه های متعددی از قبیل نمایشگاه اقوام , نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری , هنرهای تجسمی , موسیقی و شعر و خوشنویسی در هشتگرد با حضور هنرمندان شهرستان ساوجبلاغ و شهرستان‌های همجوار و با دعوت از صاحب نظران فرهنگی کشور برگزار خواهد شد و امیدواریم تا شیوع کرونا مانع از اجرای این برنامه‌ها نگردد.

?وی استفاده از ظرفیت کاروانسرای ینگی امام را که به عنوان پایلوت جهت ثبت جهانی کاروانسراهای جاده ابریشم به یونسکو معرفی شده را از جمله اهداف کمیسیون فرهنگی دانست که در آینده نزدیک با همکاری اداره میراث فرهنگی احیاء و موجب رونق بخشی به شهرک ینگی امام و اشتغالزایی برای جوانان خواهد بود دانست و اظهار امیدواری کرد برگزاری هفته فرهنگی هشتگرد آغازی بر چندین دهه متروکه ماندن این بنای بی نظیر تاریخی باشد .

?کمیسیون فرهنگی شهرداری و شورای اسلامی هشتگرد یکی از مهمترین کمیسیونهای فعال در شهرداری بوده و بسیاری از برنامه های فرهنگی و فضاسازی شهری , ساخت المانها و برگزاری مراسمات در جلسات این کمیسیون تصمیم گیری و اجرا می گردد .

?امیدواریم حسن انتخاب اعضای محترم شورای اسلامی شهر موجب گردد تا رئیس کمیسیون فرهنگی که تجربه برگزاری نخستین جشنواره بزرگ فرهنگی و هنری را با حضور معاون رئیس جمهور و هنرمندان سرشناس کشوری داشته است با حمایت اعضای شورا و شهردار هشتگرد علیرغم شیوع کرونا و محدودیتهای موجود با تعامل با سایر دستگاه های فرهنگی بتواند در اولین اقدام بزرگ , اولین هفته فرهنگی هشتگرد را که بنا بر پیشنهاد پروفسور حکمت اله ملاصالحی روز ۱۷ آذر (سالروز ثبت کاروانسرای ینگی امام در آثار ملی ) تعیین گردیده با شکوه برگزار و زمینه را برای استمرار آن در سالیان بعد فراهم نماید .