خدمت شبانه روزی به مردم فهیم هشتگرد افتخار ماست . مهندس افشاری رئیس شورای اسلامی شهر هشتگرد در ملاقات مردمی این هفته با شهروندان از اقدامات مدیریت شهری برای توانمندسازی محلات سخن گفت. افشاری بیان کرد : در مراجعات مکرر شهروندان و حضور مستمر و مداوم اعضای شورای اسلامی شهر ، مسائل و مشکلات شهری […]

خدمت شبانه روزی به مردم فهیم هشتگرد افتخار ماست .

مهندس افشاری رئیس شورای اسلامی شهر هشتگرد در ملاقات مردمی این هفته با شهروندان از اقدامات مدیریت شهری برای توانمندسازی محلات سخن گفت.

افشاری بیان کرد : در مراجعات مکرر شهروندان و حضور مستمر و مداوم اعضای شورای اسلامی شهر ، مسائل و مشکلات شهری طی ۱۰ ماه اخیر از استقرار شورای ششم مستند سازی شده و توجه به همه محلات شهر و همچنین توانمندسازی مناطق در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است.

وی گفت : شهر هشتگرد به عنوان مرکز شهرستان ساوجبلاغ یکی از قدیمی‌ترین شهرهای غرب استان البرز می باشد و بخشی از این شهر که در سنوات گذشته احداث گردیده و دارای شبکه معابر و شوارع مناسب نمی باشد ، لذا موضوع در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته و اقدامات لازم برای بازآفرینی بافت فرسوده و توانمندسازی محلات آغاز گردیده است .

رئیس شورا افزود : در بودجه سال جاری پروژه های مختلف عمرانی در تمامی محلات منظور گردیده است و این پروژه ها که شامل ابنیه ، راه و باند و اقدامات زیرساختی است آغاز گردیده است .

وی بیان کرد :طرح بازآفرینی بافت فرسوده شهری که شامل تعریض شوارع ، ایجاد زیرساخت ها و ساخت فضایی مناسب برای زندگی شهروندان است از جمله این طرح هاست که با تلاش شهردار محترم و حمایت اعضای محترم شورای شهر و زحمات کارشناسان شهرداری در حال پیگیری است .

افشاری افزود : پروژه های عمرانی شهرداری به طور کلی به دو دسته تقسیم می گردند که بخش اول آن شامل اجرای روکش آسفالت و بهسازی معابر شهری و ایجاد اماکن فرهنگی و ورزشی برای استفاده تمام شهروندان است ، آسفالت خیابان های اصلی و مبادی ورودی و خروجی شهر از جمله این موارد می باشد .

رئیس شورا بیان کرد : بخش دیگری از پروژه های شهرداری در جهت ارتقا زندگی شهروندان در محلات مختلف است و ایجاد جاده کمربندی در بخش جنوبی شهر می تواند علاوه بر خدمات رسانی به شهروندان ساکن در این منطقه موجب تسهیل در تردد و روانسازی ترافیک سایر معابر گردد ، ایجاد زمین های چند منظوره ورزشی در محلات مختلف نیز از جمله این پروژه ها خواهد بود .

افشاری گفت : تمامی اعضای شورای اسلامی شهر در موضوع خدمت به شهروندان یکصدا و همراه بوده و خوشبختانه این همراهی سبب گردیده تا بدون فروش اراضی متعلق به شهرداری و صرفا از محل درآمدهای جاری طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی مختلف اجرا گردیده و خدمات شهرداری در بخش‌های مختلف ارتقا یافته است .

وی تصریح کرد : استفاده از پیمانکاران ذیصلاح و متعهد با طی تشریفات قانونی سبب گردیده است تا ضمن تسریع در اجرای پروژه های عمرانی با نظارت دقیق ناظران شهرداری این پروژه ها با کیفیت بالا و روند مناسب اجرا گردد .

اولویت بندی در آسفالت معابر ، جدولگذاری و سایر طرح های عمرانی از جمله موارد مطرح شده توسط رئیس شورای اسلامی شهر بوده است .

امیدواریم رویه پیگیری مستمر و اطلاع رسانی شفاف پ مناسب مدیریت شهری هشتگرد که طی ماه های جاری تقویت گردیده است سبب گردد تا مشکلات عمده شهر از جمله تصفیه خانه و شبکه فاضلاب ، مشکل صدور مجوز ساخت در اراضی قولنامه ای ، مسائل ترافیکی بلوار اصلی شهر و… با همکاری سایر مسئولین به نتیجه مطلوب رسیده و شهروندان فهیم این شهر شاهد پیشرفت و آبادانی بیشتر آن باشند .