✅همایش شهرداران استان البرز به میزبانی شهرکوهسار اولین همایش شهرداران استان البرز با حضور استاندار ، معاونت عمرانی ، مدیرکل امور شهری ، فرماندار ساوجبلاغ ، فرماندهی نیروی انتظامی و رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ، مدیرکل میراث فرهنگی ، کلیه شهرداران شهرها و شهرداران مناطق شهر کرج در […]

✅همایش شهرداران استان البرز به میزبانی شهرکوهسار

اولین همایش شهرداران استان البرز با حضور استاندار ، معاونت عمرانی ، مدیرکل امور شهری ، فرماندار ساوجبلاغ ، فرماندهی نیروی انتظامی و رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ، مدیرکل میراث فرهنگی ، کلیه شهرداران شهرها و شهرداران مناطق شهر کرج در اردوگاه ایثار شهر کوهسار برگزار شد.

مهندس ورزشی فرماندار ساوجبلاغ دراین جلسه با تسلیت سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) و گرامیداشت ۱۵ خرداد ،از زحمات و کمکهای شهرداران در مبارزه با کرونا تقدیر کرد.
وی به برخی از مشکلات شهرداریها از جمله مشکلات درآمدزایی ، تامین هزینه های جاری ، مشخص نبودن حریم جغرافیایی واجرای پروژه های عمرانی اشاره کرد .

دکتر فلاح پور مدیرکل امور شهری استانداری با اشاره به اهمیت نشست‌های تخصصی شهرداران آن را زمینه‌ای برای انتقال تجربیات و رفع مشکلات دانست و افزود : با درایت استاندار محترم البرز شاهد رشد و شکوفایی شهرهای استان هستیم و عملکرد مناسبی در حوزه‌های مختلف فرهنگی ، اجتماعی و عمرانی در شهرهای استان به دست آمده است و امیدواریم با استمرار این نشست‌ها بتوانیم با ایجاد هماهنگی های لازم و استفاده از تخصص و تجربیات شهرداران گامهای موثری برای ارتقاء سطح خدمات به البرز نشینان برداریم .

دکتر درویش پور معاون عمرانی استاندار نقش شهرداران را در پیشگیری از شیوع کرونا و همکاری با ستاد پدافند زیستی استان بی بدیل دانست و افزود : البرز یکی از استانهای با تراکم بالای جمعیت در کشور است و همه ساله شاهد رشد ۸۰ هزار نفری جمعیت این استان می باشیم ، به طبع رشد جمعیت در شهرهای استان نیز از سرعت بالایی برخوردار بوده و نیاز است تا تمهیدات لازم برای تهیه مسکن ، اشتغال و ایجاد زیرساخت‌های خدماتی در نظر گرفته شود.

دکتر شهبازی استاندار البرز با تقدیر از زحمات صورت گرفته و همکاری شهرداری ها با نیروی انتظامی و شبکه بهداشت در مدیریت بحران کرونا گفت : دو مقوله بهداشت و امنیت از جمله مولفه های مهم در مدیریت شهری است و خوشبختانه با تلاش همه دست اندرکاران از جمله سپاهیان و بسیجیان ، نیروهای انتظامی و امنیتی ، شبکه بهداشت و درمان ، شهرداران ، بخشداران و نیز مشارکت خوب البرزنشینان علیرغم تراکم جمعیتی بالا و عبور شریان‌های حیاتی کشور شاهد کنترل بیماری در این استان بوده و بنابر نتایج مشهود ، کارنامه قابل قبولی بر جای مانده است .

شهبازی گفت : مدیریت مناسب دستگاه های مختلف استان سبب شده تا بسیاری از بحرانهای به موقع کنترل و خوشبختانه با تلاش نیروهای انتظامی و پلیس راهور امنیت مناسبی در خطوط عبوری استان برقرار است.

وی با تاکید بر لزوم همراهی و همکاری شهرداریها با نیروی انتظامی ، تکمیل پروژه‌های عمرانی ، خدمت شایسته به مردم و بهره‌برداری از خط متروی کرج را از جمله برنامه های مهم سال جاری عنوان کرد که می بایست پیگیری و به نتیجه مطلوبی برسد.

مهندس یگانه شهردار هشتگرد به موقعیت ویژه شهرستان ساوجبلاغ و شهر هشتگرد در زمینه گردشگری استان اشاره کرد و گفت : شهرستان ساوجبلاغ علاوه بر دارا بودن جاذبه های فرهنگی و طبیعی از جمله کاروانسرای ینگی امام در مسیر ورودی استان البرز قرار گرفته و می تواند بعنوان مقصد گردشگری معرفی گردد .

وی افزود : دسترسی سریع به شهرستان طالقان و بهره گیری از جاذبه‌های آن منطقه ، وجود شهرک صنعتی و استقرار بسیاری از صنایع و از جمله وجود بزرگترین شرکت ها و صنایع غذایی کشور در این شهر و نیز عبور ۴ شاهراه حیاتی استان از جمله ویژگی‌های هشتگرد بوده و می تواند با توجه به نزدیکی به مرکز استان در زمینه توریستی و گردشگری مورد توجه قرار گیرد .

یگانه گفت : مجموعه تاریخی ینگی امام از جمله کاروانسرای ممتاز کشور بوده و ثبت جهانی کاروانسراهای جاده ابریشم با محوریت این مجموعه صورت می‌گیرد و با توجه به قرارگیری درمحدوده شهر هشتگرد ، شهرداری در سنوات گذشته برای حفظ این بنا نسبت به ساماندهی محوطه و دیوارکشی آن با هماهنگی اداره میراث فرهنگی اقدام نموده و اکنون نیز آمادگی دارد تا با مشارکت سازمان مربوطه در جهت احیاء ، بازسازی و مرمت مجدد همکاری نماید .

وی گفت : انتظار می رود با پیگیری مسئولین ذیربط این مجموعه بی نظیر و فاخر هر چه سریعتر احیاء و به بهره برداری برسد.

یگانه از اقدامات شهرداری هشتگرد در زمینه ساخت المان های باستانی خوروین و نصب در ورودی‌های شهر سخن گفت و در بخش دیگری از سخنان خود به بیان برخی مشکلات مشترک شهرداری ها پرداخت .

در ادامه جلسه شهرداران استان نیز بخشی از معضلات شهر خود را بیان کرده و در پایان مراسم با اهدای لوح از طرف استاندار از زحمات شهرداران در زمینه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و اجرای پروتکل های بهداشتی تقدیر و تشکر به عمل آمد.