✅ماشالله قدیمی عضو شورای اسلامی هشتگرد : گامهای موثر مدیریت شهری در تملک املاک و تعریض معابر مغفول مانده است . هرچند تغییر در بدنه مدیریتی شهرداری در سال ۹۹ و نیز کاهش درآمدها از محل صدور مجوز ساخت برای اراضی قولنامه‌ای مشکلات بسیاری برای مدیریت شهری به وجود آورده لیکن این محدودیت ها مانع […]

✅ماشالله قدیمی عضو شورای اسلامی هشتگرد : گامهای موثر مدیریت شهری در تملک املاک و تعریض معابر مغفول مانده است .

هرچند تغییر در بدنه مدیریتی شهرداری در سال ۹۹ و نیز کاهش درآمدها از محل صدور مجوز ساخت برای اراضی قولنامه‌ای مشکلات بسیاری برای مدیریت شهری به وجود آورده لیکن این محدودیت ها مانع از تلاش شهرداری برای عمران و آبادانی نشده و در جای جای شهر شاهد اجرای پروژه‌های عمرانی متعددی هستیم .

ماشالله قدیمی عضو شورای اسلامی هشتگرد در خصوص تملک و تعریض معابر گفت : در راستای تسهیل در تردد شهروندان و رفع ترافیک معابر در ابتدای سالجاری با مشورت شهردار و همفکری اعضای شورای اسلامی شهر ضمن بررسی نقاط ضعف و شناسایی معابر کم عرض ، در خصوص تعریض معابر در پارلمان شهری تصمیم‌گیری شده و طی فراخوانی از صاحبان املاکی که ملک آنها در طرح‌های شهری قرار داشته است دعوت گردید تا با توافق با شهرداری از امکانات و تسهیلات ویژه در نظر گرفته شده استفاده نمایند .

قدیمی افزود : خوشبختانه مشارکت خوب شهروندان و پیگیری‌های شهردار محترم ، معاونین و مسئولین واحدهای شهرداری سبب گردید تا کنون بالغ بر ۵۷۰۰ متر مربع از املاک شهری با پرداخت هزینه مربوطه توسط شهرداری تملک و چندین معبر مهم بازگشایی گردد .

وی گفت : تملک دو واحد ساختمان قدیمی در بلوار مقداد با ارزش ۳۴ میلیارد ریال و تخریب این ساختمان ها از جمله این اقدامات است که بخش اعظمی از مسیر فوق با این اقدام مدیریت شهری بازگشایی شده و تملک سایر املاک و ساختمان‌های واقع در طرح در این معبر نیز در برنامه کاری قرار دارد .

این عضو شورا بیان کرد : تملک ۲۳۰۰ متر مربع از املاک واقع در خیابان الوند و همکاری مالکین مربوطه سبب گردید تا شهرداری بتواند در آن محله که فاقد هرگونه فضای ورزشی و فرهنگی و غیره بوده است نسبت به احداث پارک و با تملک ۱۲۰۰ متر مربع از اراضی آن محله نسبت به احداث زمین ورزشی اقدام کند که این پروژه ها در مرحله انجام اقدامات تکمیلی آن می‌باشد .

قدیمی گفت : بی‌شک تسهیل در ترافیک بلوار امام(ره) نیز که ترافیک مداوم آن یکی از معضلات همیشگی شهر بوده در اولویت کاری مدیریت شهری قرار داشته و با تملک چهار قطعه زمین به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع در بخش مرکزی خیابان شهید فخری زاده ( ۱۶ متری جدید احداث جنوبی شهر) و جدول گذاری و آسفالت و بازگشایی مسیر ، این هدف نیز به نتیجه مطلوبی رسید و اکنون بسیاری از شهروندان و خودروهای عبوری از مرکز شهر به جای اتلاف وقت و توقف در ترافیک خیابان اصلی از مسیر جدیدالاحداث تردد می نمایند .

وی تصریح کرد : در مجموع در سال ۹۹ مساحتی بالغ بر ۵۷۰۰ متر مربع از اراضی شهر جهت احداث پارک ، زمین ورزشی و تعریض و بازگشایی معابر با هزینه ۹۳ میلیارد ریال توسط شهرداری هشتگرد تملک شده که تاکنون به نحو مقتضی به این اقدام بزرگ مدیریت شهری در زمینه عمران و آبادانی شهر پرداخته نشده است .

قدیمی از کلیه مالکینی که املاک آنها در طرح‌های تعریض شهری قرار دارد دعوت نمود تا با مراجعه به شهرداری ضمن مشارکت در این امر عام المنفعه از مزایای در نظر گرفته شده بهره مند شده و با مشارکت خود زمینه را برای آبادانی بیشتر شهر فراهم آورند .

این عضو شورا در پایان از تلاش‌های مهندس یگانه شهردار محترم و پرسنل شهرداری و نیز همکاری ، تعامل و حمایتهای رئیس محترم دادگستری و دادستان محترم شهرستان ، پیگیری و رایزنی اعضای محترم شورای اسلامی شهر و به ویژه مشارکت خوب شهروندان تقدیر و تشکر