?تولید بالغ بر ۶۰ هزار بوته انواع گل و گیاه در گلخانه های شهرداری هشتگرد ? مهندس امینی معاونت خدمات شهر شهرداری هشتگرد از تولید بیش از ۶۰ هزار بوته گل و گیاه جهت استفاده در بوستانها و میادین شهر خبر داد . ?امینی گفت: بنا بر تاکید مهندس یگانه شهردار محترم در راستای کاهش […]

?تولید بالغ بر ۶۰ هزار بوته انواع گل و گیاه در گلخانه های شهرداری هشتگرد

? مهندس امینی معاونت خدمات شهر شهرداری هشتگرد از تولید بیش از ۶۰ هزار بوته گل و گیاه جهت استفاده در بوستانها و میادین شهر خبر داد .

?امینی گفت: بنا بر تاکید مهندس یگانه شهردار محترم در راستای کاهش هزینه ها و استفاده از امکانات موجود ، کارگران واحد فضای سبز ضمن انجام امور روزمره ، هرس درختان و واکاری فضای سبز بلوارها و معابر ، نسبت به تولید انواع گل و گیاه و قلمه در گلخانه ها اقدام و بخش اعظمی از نیاز شهرداری را برای کاشت در فضاهای سبز شهری فراهم نموده اند .

? وی گفت : از ابتدای سالجاری انواع گل آهار ، اطلسی ، آشلانتوس ، ناز فرانسوی و انگشتی ، اختر ، رز ، آنوترا و درختچه پیراکانتا در این گلخانه ها تولید و در میادین ، بوستانها و سایر فضاهای سبز شهری کاشته شده است .

?معاونت خدمات شهر در بازدید شهردار و نایب رئیس شورا از مجوعه گلخانه های شهرداری ، گزارشی از امکانات موجود و برنامه ریزی های انجام شده برای توسعه , حفظ و نگهداری از ۱۱۷ هکتار فضای سبز شهری ارائه کرد .

✅سید مهدی میرغفاری نایب رئیس شورا و رئیس کمیسیون فضای سبز نیز با تقدیر از زحمات شهردار و معاونین ، از تلاشهای شبانه روزی کارگران زحمتکش واحد فضای سبز تشکر نمود .

✅میرغفاری با اشاره به پراکندگی و وسعت فضای سبز شهر ، راه اندازی و بهره برداری از شبکه انتقال آب غیر شرب و نیز توسعه آبیاری قطره ای را یکی از برنامه های کمیسیون دانست و خواستار توجه جدی به حفظ منابع آبی و استفاده بهینه از امکانات موجود شد .

?شهر هشتگرد علاوه بر رفیوژ بلوارها و فضاهای سبز حاشیه خیابانها و میادین , دارای ۴۴ بوستان بوده و سرانه فضای سبز آن ۱۹ متر مربع برای هر نفر است .

?یکی از برنامه های شهرداری در سال ۹۹ احداث بوستان ۲۰۰۰ متر مربعی در خیابان الوند است و با تکمیل آن چهل و پنجمین بوستان در بخش جنوب شرقی شهر که تاکنون از وجود پارک و بوستان بی بهره بوده افتتاح خواهد شد .