دیدار مهندس یعقوبی شهردار هشتگرد به همراه رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر با رئیس جدید دادگستری شهرستان ساوجبلاغ مهندس یعقوبی در این دیدار به برخی از مشکلات و معضلات حوزه شهری اشاره کرد و گفت : یکی از مشکلات و معضلات که تمامی شهر ها با آن دست و پنجه نرم می کنند مشکل […]

دیدار مهندس یعقوبی شهردار هشتگرد به همراه رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر با رئیس جدید دادگستری شهرستان ساوجبلاغ

مهندس یعقوبی در این دیدار به برخی از مشکلات و معضلات حوزه شهری اشاره کرد و گفت : یکی از مشکلات و معضلات که تمامی شهر ها با آن دست و پنجه نرم می کنند مشکل عدم صدور مجوز ساخت برای اراضی قولنامه ای است و با توجه به اینکه بالغ بر ۷۰ درصد از اراضی شهر هشتگرد قولنامه ای می‌باشد این موضوع سبب نارضایتی شهروندان گردیده و روزانه شاهد مراجعات مکرر آنها به شهرداری و شورا هستیم.

وی افزود: بر اساس دادنامه شماره ۵۵۵ دیوان عدالت اداری ، شهرداری ها از صدور مجوز احداث بنا برای اراضی قولنامه ای منع شده و این مشکل سبب کاهش شدید درآمد شهرداری ها و نیز افزایش ساخت و سازهای غیر مجاز گردیده است .

یعقوبی بیان کرد : شهرداری هشتگرد این موضوع را از طریق مبادی ذیربط پیگیری و خواستار ارائه راهکاری قانونی برای رفع مشکل است .

مهندس افشاری رئیس شورای اسلامی شهر نیز با اشاره به رویکرد تعاملی شورای ششم از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های دستگاه قضا از مجموعه مدیریت شهری تقدیر و تشکر نمود.

افشاری گفت : بسیاری از برنامه ها و پروژه های مدیریت شهری مستلزم حمایت دستگاه قضایی می باشد و یکی از این طرح‌ها که در سال آینده آغاز خواهد شد تملک و تعریض معابر کم عرض خواهد بود .

رئیس شورا افزود: انتظار می‌رود دستگاه قضا کما فی السابق در این موضوع یاریگر شهرداری باشد تا گامی بلند در راستای عمران و آبادانی شهر برداشته گردد .

در ادامه جلسه سایر اعضای شورای اسلامی شهر نیز به بیان برخی از مسائل مبتلا به در زمینه های مختلف خدماتی ، اجتماعی و فرهنگی پرداختند .

محمدی رئیس دادگستری شهرستان ساوجبلاغ با تقدیر از زحمات مدیریت شهری به برخی از مسائل و مشکلات موجود اشاره کرد و گفت : شهرداری و شورا به عنوان متولیان شهر مسئول حفظ سرمایه های سازمان و بیت‌المال هستند و انتظار می‌رود در این زمینه راهکارها و تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

وی به فعالسازی واحد حقوقی شهرداری جهت پیگیری پرونده های مطروحه و تعیین تکلیف آنها تاکید کرد و از حمایت دستگاه قضا از مدیریت شهری در راستای عمران و آبادانی شهر خبر داد.

مهندس فلاحتکار ، سرکار خانم صالحی، مهندس موُیدی و حاج رضا واحدی از اعضای شورای اسلامی شهر در این جلسه حضور داشتند .

@hashtgerdcity