‍ اولین همایش بزرگ بانوان زن مسلمان با عنوان «الگوی سوم زن مسلمان» به همت هیئت اندیشه ورز بانوان دفتر نماینده ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان و چهار باغ برگزار شد. #علی_حدادی نماینده مردم شریف شهرستان‌های ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان و چهارباغ در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص #الگوی_سوم_زن_مسلمان گفت: زنان […]

‍ اولین همایش بزرگ بانوان زن مسلمان با عنوان «الگوی سوم زن مسلمان» به همت هیئت اندیشه ورز بانوان دفتر نماینده ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان و چهار باغ برگزار شد.

#علی_حدادی نماینده مردم شریف شهرستان‌های ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان و چهارباغ در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص #الگوی_سوم_زن_مسلمان گفت: زنان انقلاب و دفاع مقدس نشان دادند که الگوی سوم “زن نه شرقی و نه غربی” است.
سخنگوی کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس ضمن تبیین مقام زن در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی عصر حاضر گفت زنان مسلمان ایرانی ثابت کردند که می‌توان عفیف بود، محجبه و شریف بود و در عین حال در عرصه های مختلف فعال و تاثیرگذار بود.
حدادی گفت: با نگاهی به کارنامه فعالیت زنان در ۴۲ سالگی جمهوری اسلامی ایران، نظاره گر فعالیت زن مسلمان ایرانی در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، تولید، کارآفرینی و… در سطح کشور هستیم.
حدادی ضمن اشاره به حضور بانوان فعال درعرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، صنعتی، دارویی، بهداشتی، کشاورزی ورزشی و تولیدعلم و.. در منطقه حوزه انتخابیه در این همایش گفت: این نشست که با حضور زنان فرهیخته منطقه برگزار شده است نشان از توانمندی بالای بانوان استان البرز در همه عرصه ها دارد.
وی گفت: آنچه که این ظرفیت را می تواند به میدان بیاورد همان اعتقاد و باوری است که امام راحل(ره) این انقلاب را به پیروزی رساند ، با وجود مولفه هایی همچون خدا باوری، مردم باوری و خود باوری بانوان می توانند پرچم کشور ایران اسلامی را برافراشته تر از گذشته در قله های بزرگ جهانی به اهتزاز در آورند.
حدادی اظهار داشت: ظرفیت های ایران اسلامی مخصوصا استان البرز و شهرستان های حوزه انتخابیه دارای نیروی انسانی با استعداد درخشانی است .همه این ها جوانانی هستند که تولید رو به خود کفایی و حرکت را به سمت استقلال واقعی پیش میبرند . متاسفانه امروز یکی از دغدغه مهم خانواده های ما بیکاری است و یکی از وظایف اصلی مسئولین ایجاد اشتغال با هم افزایی، انسجام ، وحدت ، اراده قوی ، روحیه انقلابی و روحیه جهادی امکان پذیر خواهد بود.

وی ضمن تاکید به استمرار این همایش در ماه های آینده گفت: امیدواریم با برگزاری این همایش‌ها بتوانیم حرکت زنجیره ای محکم و استوار را در راستای ایجاد تمدن نوین اسلامی که در گام دوم اعتقاد و باور مندی است را داشته باشیم.

دکتر #زهره_الهیان ، نماینده مردم تهران، شمیران، ری و اسلام شهر در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش به شرح مصوبات مجلس در حمایت از زنان و مادران پرداخت و نقش زن را در جامعه اسلامی تبیین کرد.

زهره الهیان ضمن ابراز نگرانی از کاهش رشد جمعیت گفت: تغییر ساختار جمعیت ما را به سمت سالمندی پیش می‌برد و اگر در کشورهای اروپایی جریان سالمندی طی ۱۰۰ سال به تدریج اتفاق افتاد، ما طی ۳۰ سال آینده کشوری با جمعیت پیر هستیم و این در شرایطی است که زیرساخت‌های لازم را فراهم نکردیم و برای سالمندی جمعیت آماده نیستیم.
وی افزود: یکی از ابعاد مورد بررسی کاهش جمعیت، دورنمای اقتصادی ماست که بسیار تاثیرگذار است.

عضو فراکسیون زنان مجلس با تبیین الگوی سوم زن مسلمان ایرانی به حقیقت وجود زن ایرانی که نه زنی شرقی است که در حاشیه محدود شده است و نه زنی غربی است که نگاه مادی گرایانه در جامعه به آن شود، بلکه زنان مسلمان ایرانی در این عصر تاریخ جدیدی را پیش چشم زنان جهان گشوده است.
در این مراسم که با حضورزهره الهیان نماینده مردم تهران، حجت الاسلام و المسلمین مختاری امام جمعه ساوجبلاغ، مهندس یگانه شهردار هشتگرد، مهندس مهرور فرماندار ساوجبلاغ، سودابه رادفر مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز برگزار شد، از ۱۴ بانوی فعال که درعرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، صنعتی، دارویی، بهداشتی، کشاورزی،ورزشی و تولیدعلم در استان البرز فعالیت داشته اند، مادر بزرگوار شهید زارعکار و همسر شهید قاسمی مدافع حرم، تجلیل و قدردانی شد.